| sunculitadeporc a întrebat:

Am 15 ani, 79 kg si 1, 66 inaltime.

Si as vrea sa slabesc, dar nu stiu cum, nu stiu ce sa mananc.
As putea sa slabesc si sa arat mai bine pana vara viitoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Iti las un lick sa nu mai scriu din nou http://www.tpu.ro/conversatii/cum-sa-slabesti-mai-usor/#15219201

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

As' recomanda dieta Dukan asociata cu sport.
Uite aici site-ul cu pricina, unde ti se explica pe indelete ce trebuie sa manaci, fiind o dieta unde practic manaci pe saturate si slabesti:
http://dietadukan.ro/

| blackPug97 a răspuns:

Teoretic ai putea, dar nu ii vad rostul...esti in crestere, si iti faci mai mult rau daca te bagi pe vreo dieta.
Poti sa incerci cu sport, altfel nu iti recomand pentru ca esti in crestere si sa elimini anumite vitamine nu o sa rezulte nimic bun.