| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am 1, 60m (inaltime). Ce regim as putea urma in fiecare zi pentru a avea 1, 80. (bineinteles, intr-un timp mai lung). (Sper sa nu para prea ciudata intrebarea)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Ce treaba are regimu? Vrei sa dai kg sau sa pui cm?
Practica un sport ca inot sau baschet si o sa te dezvolti.
Daca asa esti genetic, ghinionul tau!

| anonim_4396 explică (pentru ROB3RT89):

As vrea sa ma inalt. Nu cred ca are treaba cu gena, pentru ca trebuie sa recunosc. Cam fac mofturi rolling on the floor Dar sunt dispus sa nu mai fac

| Neyter a răspuns:

Baschet si exercitii fizice

| carauc a răspuns:

Regim daca te referi la alimentatie consuma legume dar te sfatuiesc pentru a creste in inaltime sa te apuci de sport.