| Polinco a întrebat:

Am 15 ani si am observat ca mi se face mont la piciorul drept de la degetul mare, si mama are monturi, oare o mostenesc pe ea? Daca imi fac operatie de indepartarea monturilor, o sa mi se faca la loc? As vreau un raspuns explicit, pe intelesul tuturor. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| deadhoe a răspuns:

Nu mai folosi incaltaminte stramta, nu mai purta tocuri.

| Docmiau a răspuns:

E probabil să o moşteneşti. Recomand consult ortopedic, radiografie haluce şi încălțăminte adecvată. Recidivele normal nu apar