| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si o problema ceva mai delicata. De o perioada buna de timp mi-au aparut niste bubite mici si albe pe testicule. Am spart cateva crezand ca sunt cosuri si a iesit ceva alb, ca la cosuri. Ma deranjeaza foarte mult estetic si uneori imi provoaza mancarimi. Ce ar putea fi? Cu ce ar trebui sa ma dau? Nu le-am spus parintilor mei si nici la doctor nu vreau sa ma duc, sunt rusinos. Am vorbit cu un coleg de clasa si a spus ca a avut si el dar i-au trecut, dar pe el nu i-au provocat mancarimi
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rezolvarea e simpla: spala-te fiecare seara cu apa calda si sapun antibacterian, iar lenjeria schimba-ti macar odata la 2-3 zile. happy

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Si daca fac asta, o sa dispară? Intre timp au mai aparut. Am unele pe care le-am strans cu patentul si nu se sparg.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Din octombrie, de cand ai pus intrebarea, inca nu te-ai spalat? tongue
rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Ba da

| anonimg a răspuns:

Cred ca problema se rezuma doar la estetica si nu va afecta mai tarziu viata sexuala. Nu ar trebui sa-ti fie rusine sa consulti medicul.