| CosminVerzea a întrebat:

Am 15 ani si poate sunt eu nebun dar am o intrebare.Ieri am fost la sala vreo 2ore jumate si inainte sa ma duc m-am cantarit si aveam 95, 0 kg si dupa ce am mers pe banda vreo doua ore si am ars 900 sau 1000 de calorii aveam 92, 2 kilograme.E normal sa slabesc vreo 2kilograme intr-o zi dupa ce ard 1000calori? Sau sunt eu nebun? Si azi m-am cantarit si aveam 92, 6

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E transpiratia

Întâi și întâi învață să te cântărești: Dimineața, pe stomacul gol. Dacă te cântărești în perioade diferite ale zilei o să ai o masă diferită pentru că variază pe parcursul zilei.

Normal e să slăbești aproximativ 2-3 kg pe lună (în mod sănătos).

Antrenament de 2 ore jumătate? Îți recomand să adopți un alt stil de antrenament, unul mai intens, care să dureze între 20 și 60 de minute.