| Cesafac a întrebat:

Am 16 ani si as dori ca din aceasta luna sa ma duc la sala, puteti sa imi spuneti si mie un program (exercitii/alimentatie/odihna) pentru varsta mea si cam in cat timp as putea sa vad rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate mese ai pe zi?

| Cesafac explică (pentru Cosmin86):

| Cosmin86 a răspuns (pentru Cesafac):

Cu 3 mese pe zi nu pui muschi. mareste la 4-5, dar mese bogate in proteine si carbohidrati, nu mancare gatita si supe.

Si legat de program, alege unul de pe www.culturism.ro, gasesti o gramada.

Apoi o sa-ti faci propriul program, cand nu mai esti incepator

| butuc55 a răspuns:

Eu fac asabig grin
LUni:piept+abdomen
Marti:spate+biceps
Miercuri:umeri+trapez
Joi:triceps
Vineri:picioare

| Cosmin86 a răspuns (pentru butuc55):

"Joi:triceps"? doar o grupa mica?

deci joi stai 15-20 de minute la sala?