| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani și voiam să știu dacă pot merge la un consult, singur, fara părinți la dermatologie.

Am un semn apărut pe frunte cam de un an de zile și vreau să știu dacă pot face ceva sa dispară, cauze și alte chestii...un consult.

Dacă da, vreau să știu ce documente îmi trebuie.
Îmi trebuie trimitere?(bănuiesc că nu)...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca te duci la spital de stat normal iti trebuie trimitere pentru ca nu e o urgenta.

Bula
| Bula a răspuns:

Fiind minor, beneficiezi de asigurare medicala de stat.
Trebuie sa mergi la medicul de familie, el te va trimite la un cabinet de specialitate.

| Donsavas a răspuns:

Medicul de familie iti va da trimitere iar consultația e gratuită fiindca esti asigurat. La receptie suni sau mergi sa întrebi dacă medicul te primește si fara părinți.