| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am 17 ani, 170 si am slabit de la 43 kg la 35 in perioada asta de carantina.Eu de mic sunt mai slab decat de regula si nu stiu motivul, dar in mare parte cred ca nu mananc destul, mananc 1 data pe zi.Voi ce credeti? Stiu ca sunt foarte slab

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare inuman de puțin... poate ar trebui să faci niște analize pentru că este posibil ca organismul tău să nu asimileze... Și încarcă să mănânci mai mult, care este situația financiară a familiei tale?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu este rea situatia financiara doar ca pot spune ca sunt,, dependent de tehnologie", si nu prea realizez ca nu am mancat.s=Si tata e destul de slab poate fi ceva genetic.:a analize am fost anul trecut si am ceva probleme cu flora intestinala.Doctorul mi-a zis sa nu i au vitamine sa se dezvolte corpul asa cum trebuie

| florin926481f a răspuns:

Mai bine mergi la medic, nu esti slab, esti extrem de slab. Poate fi o cauza medicala.