| Vlad_Raicu_1996 a întrebat:

Am 17 si cu cateva zile in urma am avut o gripa cu senzatii de frig si oboseala, ameteala. Pana intr-o dimineata de marti, cand am vrut sa mananc, m-a luat ca o caldura si senzatie de lesin..am luat repede apa si mi-am dat pe fata. Vedeam stele verzi..se intuneca vederea mea si imi pierdeam cunostinta.m-am intins pe pat si tremuram, dar nu de frig, de frica. sad Nu puteam sa stau in picioare ca imi venea iar starea aia de lesin. Ma spalam din 5 in 5 minute pe fata. Am fost la medic si mi-a facut o injectie in mana stanga, mi-a masurat tensiunea spunand ca e un pic marita. Am stat intins 30 minute, si a spus ca a mai scazut. De atunci nu mai am senzatia aia de lesin. Dar tot ma simt rau..slabit si confuz..am senzatia de parca e un vis. VA ROG SA MA AJUTATI :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Alina97th a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa mergi din nou la medicul de familie si sa ii spui ceea ce ai... nu sta acasa, se poate agrava. Cred ca e sindromul REYE din ceea ce spui tu... evita bauturile reci si aerul conditionat pentru o vreme. si fuga, fuga la doctor.

| Vlad_Raicu_1996 explică (pentru Alina97th):

Dar acum nu mai am gripa. Precizez ca stau si ma gandesc la ce e mai rau..si n-am stare..parca imi vine sa urlu

| Alina97th a răspuns (pentru Vlad_Raicu_1996):

Nu conteaza ...aceste stari pe care le ai nu trebuie sa le lasi asa. doctorul iti poate da un tratament si te poate indruma spre a te simti mai bine