| Razvan1_4095 a întrebat:

Am 17ani 162cm si 52kg. Si as dori sa mai cresc!
Am vazut pe internet o carte care se numea "Totul despre cresterea in inaltime". Stie cineva ceva despre aceasta carte; daca poate sa ma ajute sau nu? Sau daca cineva poate sa imi sugereze o alta metoda prin care as putea sa cresc macar pana la 170cm?
Multumesc celor care doresc sa ma ajute! Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nevoie de o carte,cea mai sigura metoda de stimulare a cresterii in inaltime este baschetul,pe care ti-l recomand, este posibil sa fie nevoie daca vrei neaparat sa ajungi la minimum 1, 70.In orice caz,vei mai creste putin, fara a face ceva anume, pana aproape de 19 ani(cand se opreste cresterea in inaltime la baieti), dar fara "impuls", e foarte posibil sa nu atingi inaltimea dorita.Numai bine.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport de înălțime: înot, volei, handbal, baschet.
Altă metodă nu este.
Pa, pa.

| MadalinaD a răspuns:

Nu am citit cartea, dar cred ca te-ar putea ajuta niste exercitii fizice (sa sari coarda, sau sa sari pur si simplu), dar si un stil de viata sanatos.