| Sebiiiiiii a întrebat:

Am 18 ani. Seara trecuta cand eram la o petrecere, eram foarte transpirat la ambele axile. De obicei nu miroase a transpiratie deoarece ma dau cu spray. Ciudat ca mirosea doar axila dreapta in timp ce cea stanga nu. Axila dreapta mirosea diferit fata de transpiratia normala. A 2 a zi, ajuns acasa, am facut un dus iar dupa acesta, acel miros a ramas la axila dreapta si in plus, au aparut 2 pete rosii si mancarimi. Orice as face nu pot sa scap de miros. Tin sa mentionez ca mi s-a mai intamplat asta o data, exact la fel tot la o petrecere cand eram foarte transpirat. Mirosul a tinut 2 3 zile din cate imi amintesc iar despre mancarimi nu stiu. S a intamplat acum 2 luni si totul a fost normal pana acum, nu am fost la nici o petrecere la care sa transpir mult in perioada aia.
Daca stie cineva de la ce provine mirosul sau alte informatii ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Se mai intampla, sa stii. Cel mai bine ca sa nu mai mirosi este sa te dai in loc de perspirant cu bicarbonat de sodiu.

| Sebiiiiiii explică (pentru christall):

O sa astept cateva zile si o sa vad, mersi de raspuns