| DavidAndrei97s a întrebat:

Am 22 de ani.
De cateva saptamani am niste bube rosii mici, pe coasta stanga, aparute care se activeaza cand ma scarpin. Acum, mi-au mai aparut 2 mai mari, aproape de bazin, unde incepe bata de la chiloti si le-am scarpinat pentru ca a inceput sa ma manance, ele au devenit si mai rosii. Vreau sa stiu daca pot fi motive de ingrijorare, am sa ma prezint maine la dermatolog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Vezi să nu fie scabie = râie!
Da! Mergi la dermatolog! E cea mai bună rezolvare!

| DavidAndrei97s explică (pentru gabicoo):

Nu are cum sa fie sifilis. Sunt cu nevasta mea de 2 ani de zile si suntem luati. Cu ea a fost primul contact sexual la 21 de ani.

| zilog a răspuns (pentru DavidAndrei97s):

Dar pe ea ai întrebat-o de la câți ani se închină cu două mâîni banului?

| zilog a răspuns (pentru zilog):

Ia urmărește-o tu așa vreo câteva zile când se duce aiurea cu fetele când zice că merge la mama ei, când zice că e în tren si nu are semnal, cânde iese de la muncă să fii acolo cu 2 ore mai inainte,
angajează toti prietenii sa faca cu rândul unul o zi altul alta zi
sa nu se prinda ca stai dupa ea
eu cunosc chiar un detectiv particular

vezi si tu cu cine vorbeste pe Facebook, câte cartele sim are in telefon?
ea are 2 cartele sim in telefon si tu stiai doar despre una singura?
vezi si tu pe cine sună ce vorbeste cu cei pe care ii suna?
ce vorbeste pe telefon?
pune niste microfoane in casa
ce sa iti zic
mai simplu apeleaza la un detectiv particular
nu stirca
chiar daca ea o fi vreo sfântă ușă de biserică!
nu sunt bani aruncați aiurea să incestesti din cand in cand intr-un detectiv
sa o mai verifice
sa vezi ce face daca iti mai e loiala fidela

chiar daca o sa descoperi ca iti este loiala si fidela
atunci poti sa te bucuri mai mult ca ai dat banii la detectiv
si poti considera ca nu sunt bani aruncati la gunoi barimi ai aflat o informatie utila

| zilog a răspuns (pentru DavidAndrei97s):

Eu am fost gigolo de pocăite!

| zilog a răspuns:

Râie, scabie, giardia, trichineloză,
alergie la mâncare
nu mai mânca toate prostiile
mai tine si tu post
sau regim
sa vezi cum iti trece imediat daca e sa fie de la mancare

| DavidAndrei97s explică (pentru zilog):

Salut. Tin post perioada asta. Multumesc pentru sfaturi.

| ungurulSuparat a răspuns:

A avut si o prietena asa. Dupa ce a fost la diversi medici, a aflat ca are sifilis. Nu este motiv de ingrijorare, acum se trateaza, dar trebuie sa mergeti de indata la un medic ginecolog!