| iustinul78 a întrebat:

Salut TPU
Am auzit ca sunt la farmacii niste tigari "medicinale"
As vrea sa imi cumpar un pachet ca sa vad cum sunt
Le pot cumpara daca sunt minor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La farmacie nu exista tigari medicinale, sunt doar plasturi medicinali, cu continut minim de nocotina.

| alex15ccc a răspuns:

Exista tigari medicinale din ceai verde, dar nu prea se gasesc in farmacii, poate in strainatate o sa gasesti. iti poti rula singur tigari cu frunze de ceai, dar ai grija sa nu te vada cineva, va crede ca sunt droguri.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Nu mai sunt. Erau pe vremuri, se chemau NTB, cu ele m-am lasat de fumat pe vremuri. Aveau gust si miros de iarba, de doua ori m-a scos Politia din baruri pentru lamuriri suplimentare happy Azi, din ce stiu, nu se mai comercializeaza nici una dintre variante (simple/mentolate).

| AcceptMePplease a răspuns:

Daca esti minor probabil poti sa le iei.Dar daca iti zice ca nu iti da ia-l si tu pe unu mai mare de afara si te reintorci big grin

| cfrtobias a răspuns (pentru AcceptMePplease):

Zice la orice om de pe strada te rog vii pana in farmacie ca vreau sa testez tigarile astea ca vreau sa imi fac un bine?

| AcceptMePplease a răspuns (pentru cfrtobias):

Daca esti destul de nebun poti face asta