| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat un pachet de 4 bucati de carne de burger de la Lidl si am mancat unul neprajit. O sa fac indigestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lucian4 a răspuns:

Indigestia nu e o boala. Daca corpul tau considera ca acea bucata de carne nu era suficienta de prajit (medium rare) vei face cel putin temperatura. Bea multa apa

3 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Dacă sunt alea care sunt care 4 intr o tipla din aia, nu trebuie prăjite, pentru ca sunt deja

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Denisa0954):

Da, dar sunt a naibii de scirboase. Alea sunt vreo 20% carne si in rest ulei si soia...