| Gică2111 a întrebat:

Am dat cu pumnul în perete cât am putut din reflex, acum 3 zile. Este invinetit degetul mijlociu ma doare, doar când ating rău de tot pot să-l mișc în rest nimic.
Este ceva grav sau va trece? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Poate ai vreun os fracturat sau vas de sânge spart, mergi cât mai repede lanun doctor pentru radiografie.
În cazul fracturării se poate să îți crească un hematom și nu știu cât de plăcut va fi să îl ai.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Teoretic trece
practic mergi la un doctor
pentru ca
se poate agrava si sa fie mult mai rau in timp

| cris914 a răspuns:

Salut,va trece da nu strica o vizita pe la doctor(o radiografie sa nai oase rupte), da de curiozitate: cu ce ti-a gresit peretele?

| Gică2111 explică (pentru cris914):

Din reflex dădeam cu pumni prin aer și am dat croseu și bang în perete =}}}