| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

am facut 2 sedinte laser pentru cicatrici si inca se vede rosu dupa o luna si ceva, intrebarea este se duce roseata? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am facut eu personal ci o pietena de-a mea, pentru o rozacee si i-a luat multe luni, pana ce pielea s-a refacut si roseata a disparut.
Nu uita: in perioada foarte calduroasa, roseta se pronunta si din cauza caldurii.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se duce roseata, in timp, facand parte din procesul normal si de lunga durata, a vindecarii.

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru Violleta2022):

Ma scuzi ai facut si tu, in cat timp s-a dus roseata

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru Violleta2022):

Stiu nu trebuie sa o expun la soare nultumesc mult de ajutor apreciez?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Sanatate maxima!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Yulian_Crystian_1995_Sjwv):

Nu am facut eu personal ci o pietena de-a mea, pentru o rozacee si i-a luat multe luni, pana ce pielea s-a refacut si roseata a disparut.
Nu uita: in perioada foarte calduroasa, roseta se pronunta si din cauza caldurii.