| maryannblog a întrebat:

Am facut un fel de alergie de la piscaturile de tantari si mi-au ramas ca niste pete mici maronii pe picioare.Cum as putea scapa de ele?

(Scuzati categoria, dar e cea mai vizualizata si chair am nevoie de ajutor.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| PopAdrian a răspuns:

Salut!
- Maseaza portiunea de piele afectata cu pulpa de lamaie
- Maseaza portiunea de piele afectata cu un disc demachiant din bumbac, inmuiat in otet de mere
- frunze de busuioc pisate

Daca tot nu trece, du-te la farmacie si cere crema pentru intepaturi de tantari si da-te de 3 ori pe zi.