| Diegoxyz a întrebat:

Am fost ieri la cardiolog si toate bune si frumoase, bine eram speriat inainte si aveam tensiunea maricica, m-a ascultat, am facut ECG si EKG si am avut tensiunea 13 cu 8, puls 83 dar a observat că e o mica problema la valva dar am fost reprogramat pe 23 pentru ca unde am fost nu era un aparat asa bun
Mi-a zis ceva de valvă dar ca nu e ceva grav, și încă ceva de tahicardie
Credeti ca ar fi ceva grav din ce mi-a zis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aici nu sunt medici. Chiar daca unii cred asta. Te duci iar pe 23.

| Diegoxyz explică (pentru darrio2007):

Stiu.E doar o parere pentru mine, doar nu ma iau dupa ce scriu unii laughing

| RAY a răspuns:

Test de efort, eco cardiac, astea conteaza

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă medicul nu a putut preciza, nu putem nici noi,
Tensiunea nu e măricică, nici pulsul.
Probleme cu o valvă, asta înseamnă că o valvă la pompă nu se închide bine, dat dacă medicul a spus că e nesigur acest diagnostic nu are rost să te îngrijorezi cu anticipație. Valvulopatie aorticcă sau mitrală, tehnici de inverstigație non invazive, EEG, test de efort, tomografie computerizată, apoi reparare îm multiple feluri până la valvă artificială cu o operație mică. mică.
Asta este treaba medicilor, și este de mare și strictă specialitate medicală.