| WimziMihai98 a întrebat:

Am fost la fotbal acum 3 saptamani si n-am mai jucat de mult si cum am dat cu latul in prima minge a inceput sa ma doara inghinalul(partea piciorului stang unde se uneste cu corpul) si ma tot doare cand joc.Ce sa fac sa treaca.Cum dau cu piciorul mai tare in minge ma doare! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| waZZup123 a răspuns:

Salut.Am avut si eu probleme de genul asta.Iti recomand ca inainte sa incepi jocul sa te incalzesti putin..sa faci cateva exercitii. Ceea ce ai facut tu se numeste intindere musculara.Iti va trece in 2-3 zile sau chiar mai repede.

| WimziMihai98 explică (pentru waZZup123):

Am stat vreo 2-3 zile si nu mi-a trecutsad...adica nu ma doare cand merg doar cand dau cu piciorul in minge

5 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Cel mai probabil este o intindere musculara, incearca sa te abtii de la sport pana iti trece.Totusi,ar trebui sa mergi la doctor.

| SonicAndrei a răspuns:

Mergi la doctor. Sigur ai entorsă/luxație.

| Andrey12 a răspuns:

Cred ca ai o entorsa de mai demult. O zi buna.

| mariusceltare123 a răspuns:

Dai cu exteriorul sau siretul! Atat pot sa iti spun.Eu dau cu exteriorul si nu am nicio problema.