| MarinelGoj a întrebat:

Am fost să mă pensez, iar acea doamnă a folosit ceara si niste benzi daca nu mă înșel, totu bine si frumos pana aici. Problema e că mi-au apărut niște bubițe in jurul sprâncenelor. E grav? Ce aș putea face să dispară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic, esti un pic iritat si atat. Spala-te pe fata cu apa calda si sapun si sterge-te cu un prosop curat si folosit doar de tine.
In 2-3 zile vor disparea bubitele, pentru ca sunt de la o iritatie, probabil ai pus mana transpirata sau murdara.

| Deliiiia a răspuns:

Buna, e normal, vor trece in o zi-doua.

| Kinda a răspuns:

Cel mai probabil ai o iritatie la acel lipici de pe banda o sa iti dispara in cateva zile.

| Lumideea a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic daca e pentru prima data e normal, dupa, in timp, se obisnuieste pielea