| Davidcfranta a întrebat:

am incercat sa fac o fumigena laughing)) si mi-a sarit niste plastic pe mana (foarte putin, o picatura mica) si eu ca ultimul prost am luat rana si am tras de plasicul lipit pe rana si acum imi vad carnea la mana XDD. M-am dezinfectat cu alcool 70%, niste "rivanol" si alte spray bun, stitii cumva ce trebuie sa mai fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cerooscuras a răspuns:

Un remediu bun pentru arsuri este uleiul de floarea soarelui, pune 2 picaturi pe rana, un banaj tifon sau ceva si in cateva zile iti trece.

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Nu se pune alcool pe rana..doamne, ai ars mai rau.