| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am jucat azi la fotbal si m-am julit putin la genunchi, prpblema este ca nu imi curge sânge, mi-a ramas o pată roșie care ma cam ustură puțin si niște punctulețe roșii, s-a întâmplat acum cateva ore, pată roșie a rămas la fel, păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Pareri despre ce? Despre o julitura superficiala? Crezi ca exista vreun om de pe planeta asta care sa nu se fi julit vreodata in viata lui?

Spala julitura, da cu niste dezinfectant si gata.

| Violleta2022 a răspuns:

Spala rana cu apa calduta si sapun, stergandu-te cu un prosop foarte curat, ca nu ai patit nimic, doar o julitura superficiala.
Mai bine intra in dus si fa-ti un dus pe tot corpul, ca si asa trebuia sa-l faci imediat dupa fotabl, avand grija sa speli si genunchiul cu julitura.

| Mihozx a răspuns:

N-am mai pățit să ma julesc fără să îmi curgă sange si mi se părea cam ciudat, de asta am întrebat?

| sierra1 a răspuns:

"m-am julit putin la genunchi,... păreri?"

acu ai iești prina dată din ambalaj?

| Mihozx a răspuns (pentru sierra1):

Fără suparare doamna draga dar mi se pare că sunteți o mare curvetă, parașuta sau cum mai vrei tu sa îți spun, nu credeți ca am dreptate?

| sierra1 a răspuns (pentru Mihozx):

" Mihozx: sunteți o mare curvetă, parașuta sau cum mai vrei tu..."

vaaai, iar ai impresia că vorbești cu mă-ta (cu cratimă desigur)?

| Mihozx a răspuns (pentru sierra1):

Nu, vorbesc cu dvs, sunt sigur de asta din moment ce ai răspuns înseamnă că te simți

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ar fi bine ca dupa dezinfectare sa dai si cu niste unguent, antibiotic, daca ai.