| anonim_4396 a întrebat:

Am mancat o ciorba, am baut un ceai verde si o cana de varza. Ma poate ajuta sa scap de contipatie?, ultima oara am facut cu sange

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Madayna a răspuns:

S-ar putea sa te ajute, daca ai avut scaun cu sange s-ar putea sa fie un inceput de hemoroizi, sa nu ignori si daca se agraveaza sa mergi la doctor.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pentru constipatie se mananca prune uscate sau tarate, dar daca ai facut cu sange ar trebui sa consulti medicul...

| SimonaCristina a răspuns:

Regleaza tranzitul intestinal. Fa un consult chirurgical daca ai avut scun cu sange.

| AdiyAdriann a răspuns (pentru SimonaCristina):

Am avut scaun cu sange pentru ca m-am fortat tare sa fac si de-asta