| licdawq55 a întrebat:

AM NEVOIE DE AJUTOR URGENT va rog. Azi am banchet si mi -a aparut un herpes... am dat cu otet cu bicarbonat si mi - am cumparat un plasture ca sa nu se vada la banchet. Imi puteti spune cam in cat timp cade plasturele? Vreau sa stiu cat tine. nu vreau un herpes sa mi strice seara sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Elena1396 a răspuns:

Salut! Incinge coada de la lingura de lemn si apasa pe herpes cat de fierbinte poti rezista.Repeta de doua ori pe zi
P.S.E leac babeschappy
Sau pune putina crema de galbenele
Ce NU trebuie să faci dacă ai herpes

În cazul în care ai herpes, nu te grăbi să pui în practică tot ce ai auzit că poate face bine, deoarece riști să agravezi erupția și să împiedici vindecarea.

- nu aplica fond de ten pe herpes
- nu folosi creme cu cortizon, iod, spirt sau alcool
- evită cremele cu antibiotic
- nu atinge leziunea și nu rupe crusta
- evită să fumezi.