| Anonim899 a întrebat:

Salut TPU,am nevoie de putin ajutor,uneori cand dorm simt o durere dintr-o data in unul din ochi,durerea este foarte mare de fapt este atat de intensa incat incep sa transpir si simt ca iau foc iar ochii incep sa imi lacrimeze,nu am ce face alceva decat sa ma pun in pat la loc si sa incerc sa adorm pentru ca nu mai pot deschide ochii,de obicei durerea dispare pana ma trezesc si simt ca m-am trezit dintr-un cosmar,chestia asta nu are un interval anume mi se poate intampla in 2 zile consecutiv iar alteori trec luni bune pana se intampla din nou, de obicei se intampla intre orele 3:00 si 7:00 dimineata dupa care nu mai pot deschide ochii ore bune alteori zile intregi din cauza durerii care revine daca incerc sa deschid ochii sau sa clipesc,odata am fost nevoit sa tin ochii inchisi 3 zile in fine, dupa ce imi revin si pot deschide ochii nu mai vad bine cu ochiul respectiv vad triplu si in ceata timp de cateva zile dupa care revine la normal din cercetarile mele pe net pare ca este vorba despre "eroziuni corneene periodice" dar nu sunt sigur din cauza asta pun si intrebarea si mai mentionez ca am probleme si cu lumina soarelui,de obicei imi lacrimeaza ochii daca sunt afara fara ochelari de soare,prefer orice raspuns care nu incepe cu "poate fi" multumesc anticipat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Nimeni nu-ti poate pune diagnostic pe net.Mergi la medicul de familie sa-ti dea o trimitere la un medic oftalmolog.

| Anonim899 explică (pentru mira):

Daca puteam sa fac asta crezi ca mai puneam intrebarea? Ma gandeam ca poate mai este cineva cu chestia asta...