| deepinside777 a întrebat:

am o durere de stomac si i-au omez + un ceai gastric (Dar ceaiul ala mi-a pornit inapoi durerea de stomac dupa ce am luat Omez) deci nu-i bun ceaiul ala. Ce as mai putea sa i-au ca sa imi treaca odata durere asta de stomac? acum 2 zile mancasem mazare cu carnat prajit si de atunci stiu ca mi-a aparut aceasta problema si as vrea sa imi treaca odata, nu ma doare enorm de rau stomacu sa ma plang dar este o durere mica si acceptabila care eu nu vreau sa o suport ci vreau sa treaca pentru ca e enervant, Ce as putea lua sa imi treaca durerea de stomac?, de 2 zile o am si doar azi am luat medicamente.

Dau funda si fara raspunsuri idioate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Bea ceai de sunatoare, evita prajelile, mancarurile picante si cele cu carne tocata, ia debridat 2/zi, no-spa 2-3/zi, nu fuma si nu bea bauturi acidulate. Sanatate! Funda?

| MisFit20 a răspuns:

Incearca sa ameliorezi durerea si bea activia de baut. Controlul la medic e obligatoriu.

| ChipDE a răspuns:

Daca ai arsuri la stomac incearca cu Malox.