| Someon a întrebat:

am o intrebare.
Ce se intampla daca consum 12 pastile la intamplare fara sa astept si dintre care 3-4 sunt foarte puternice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Da, si pot fi chiar sanse mari de deces in functie de ce pastile iei.
Dar e posibil sa intrii in panica si sa vomiti tot imediat.
Sau daca nu vomiti tu si te duce cineva la spital e posibil sa existe sanse de supravietuire dar repet totul depinde de ce pastile iei

Daca ai ganduri de suicid iti recomand sa soliciti de urgenta consult de specialitate

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Depinde de pastile, de corpul tau cat esti de puternic, sanatos si de cat de vechi sau noi sunt pastilele. Daca au iesit din falabilitate, sunt aproape egale cu zero.

| Someon explică (pentru baru):

Sunt sanse de deces?

| aimullah123 a răspuns (pentru Someon):

Da, si pot fi chiar sanse mari de deces in functie de ce pastile iei.
Dar e posibil sa intrii in panica si sa vomiti tot imediat.
Sau daca nu vomiti tu si te duce cineva la spital e posibil sa existe sanse de supravietuire dar repet totul depinde de ce pastile iei

Daca ai ganduri de suicid iti recomand sa soliciti de urgenta consult de specialitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuciderea cu pastile rareori functioneaza si poate nu mori si ramai distrus pe viata