| AndreiTrifan a întrebat:

am o intrebare foarte simpla! In primul rand as vrea sa aflu daca greutatea mea este normala avand la momentu actual 59 de kg si 1, 78 m, am 16 ani! Este o greutate normala sau sunt prea slab si ar mai trebuii sa pun pe mine? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Esti slabut, dar e okay!
La sala, daca vrei sa arati mai binewinking sa se aseze hainele mai bine pe tine genwinking
Sau apuca-te de un sport, orice, in caz ca nu vrei sala.

| سربان_ماريانا_1994 a răspuns:

E destul de ok.De obicei se calculeaza numarul de cm de peste metru minus 10...la tine e 78-10=68kg...la mine tot atat e diferenta si cam trebuie sa ma îngraș..depinde si de om

| سربان_ماريانا_1994 a răspuns (pentru سربان_ماريانا_1994):

PS. eu am 1.60 si 40kg rolling on the floor))))))) si ar trebui sa am 60-10= 50kg

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru سربان_ماريانا_1994):

Mai contează si vârsta. Din poza nu pari mai mult de 12 ani, deci n-ar trebui să te "îngrijoreze" raportul î-g.

| سربان_ماريانا_1994 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Am 15 ani.dar chiar sunt slaba(poza e de aprox. 1 an si e facuta cu snapchat de aia par asa mica)

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru سربان_ماريانا_1994):

Multi înainte. Important e să fii sănătoasă și sa-ti placa ce vezi in oglindă, kg sunt doar niste cifre. Iar daca nu-ti place, "atacă-ți" nemulțumirile laughing

| plsgoogleIT a răspuns:

Daca tu te simti bine e tot ce conteaza =)