| Anonime23e4 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare pentru cunoscatori. Urmeaza sa ma operez de fimoza, dar am citit ceva ce m-a pus pe gandit. La fimoza, poti avea smegma de acea sub capul penisului? Adica, eu de o viata am fimoza si rareori mi-a mirosit penisul urat sau ceva de genul. Ma gandesc ca daca nu se poate decalota, sperma nu poate ajunge acolo, pareri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Smegma este altceva decat sperma. Ea se formeaza sub preput. https://amigda.ru/......8%99i.html
Sperma este cu totul altceva.
Cele doua nu au nimic impreuna, doar ca sperma, la ejac. ulare, poate ajunge sub preput si comina cu smegma.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Combina in loc de comina.