| Androne_Mihai_1997 a întrebat:

.. am o intrebare pentru voi,,
am o perioada in care dorm foarte mult, si ma simt la fel de obosit ca inainte de a dormi? calitatea somnului e foarte sczuta...ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Somnul indelungat este cauzat ori de surmenajul creierului, ori de... Lene Cronica.

Trebuie sa-ti schimbi modul de viata, radical.
La nevoie, apeleaza si la un psiholog pentru ajutor.

| Violleta2022 a răspuns:

Multa activitate fizica si grana sanatoasa, 3 mese pe zi!

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa nu mai mananci dupa orele 19, sa mananci sanatos, sa bei suficienta apa iar cand te culci sa te detasezi de orice problema ai avea si sa te gandesti la lucruri frumoase.

| ComaAlcolica a răspuns:

Aceasta problema o ai doar pentru ca ai tu o problema cu tine gen ( Ex.stres, singuratate, stat prea mult in casa ). Deci relaxeazate, distreaza-te, pune o la cat mai multe tipe si cred ca totul va fi bine