| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU! Am o intrebare putin mai stupida. Dacă am un elfbar și trag doar in gura, nu și in plămâni ma afectează mai putin? De asemenea, nicotina își face mai putin efectul? Nu săriți in capul meu, sunt majorlaughing) Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista doar "tras in gura", fiindca fumul intra automat in plamani, odata ce ai deschis gura sa inhalezi!
Chiar daca esti minor sau major, otravirea plamanilor tot asa se face.

2 răspunsuri:
| NisipLaMare a răspuns:

Poate ajunge foarte putin si in plamani, dar iti afecteaza mai mult gatul. Restul sti.