| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare. Vreau sa slabesc, dar am o problema, cand alerg 50-100 metri ma fac tot rosu la fața si ma doare piciorul drept (am o problema la el) dar cand fac exercitii, adica alea de pe six pack, abdomene etc. nu ma înroșesc la fata, nici piciorul nu ma mai doare! Deci întrebarea e, daca sunt într-un deficit caloric si fac exercitii 100 abdomene pe zi si alte exercitii de pe SIX PACK IN 30 DAYS, credeti ca pot slabi, adica doar sa fac exercitii si sa fiu in deficit caloric, dar fara sa alerg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DovleacTurbat a răspuns:

Pentru a slăbi e suficient deficitul caloric. Sportul e unealta de transformare a organismului, era o zicala printre culturiști "abdomenul se face in bucătărie nu în sală".

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, poți.