| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica nelamurire,si vreau sa aflu daca vi se intampla si voua asa,poate nu-s singura :-)
Eu am putina burta,nu sunt grasa in alte parti,doar burta e problema. Dimineata, cand sunt la scoala si inainte sa merg am burta umflata si ma simt balonata,adica nici eu nu prea stiu laughing,stiu doar ca e mare laughing... iar cand nu sunt in timpul scolii si e dimineata nu am deloc asa, nu ma sunt deloc umflata ca cum sunt la scoala.
Ps:in fiecare dimineata mananc un sandwich si atat,chiar,daca sunt in vacanta sau nu.
Chiar nu stiu de ce ma simt asa. Poate ma ajutati voi sa aflu. Si inca ceva. oare daca fac exercitii dimineata,inainte sa plec la scoala, reusesc sa scap de problema asta? thinking (DAU FUNDA RASPUNSULUI CEL MAI BUN)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! De grasimea de pe abdomen scapi doar daca renunti la dulciuri si sucuri acidulate. Cel mai bine este sa faci sport la 3 ore dupa ce ai mancat deoarece atunci stomacul se goleste si tu o sa dai jos din grasime. Important este sa incerci sa mananci cat mai sanatos, si acel sandvis nu e prea bun, adica sandvisurile nu sunt chiar sanatoase, din cauza lor se depune grasime. Incearca sa faci cat mai multe exerciti pentru abdomen si sa manaci cat mai echilibrat si sanatos.

| Nonono a răspuns:

Esti insarcinata! Du-te imediat la doctor.