| Maxxxi a întrebat:

am o mica problema.In fiecare an cand incepe acest sezon al sarbatorilor de iarna ma apuca o depresie cand aud muzicile de Craciun si reclamele TV cu familii fericite..Sunt atat de false, totul atat de bine facut si editat..Mascheaza adevaratele probleme.Si in seara de revelion ma simt asa rau cand vad artifiiciile parca am pierdut inca un an din viata pe care nu il voi mai trai niciodata, ma apuca un fel de nostalgie si mi-e frica de viitor.Nu as vrea sa devin un morocanos de om cand ajung mai mare, dar urasc aceste sarbatori, simt o piatra pe inima.Ce as putea face? Stie cineva care ar fi cauza? E nevoie de psiholog? p.s. am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Strange din dinti inca 3 ani, dupa care, ca adult, ia-ti catrafusele, du-te la munte, inchiriaza o cabana izolata, fara TiVi si distreaza-te singur sau cu familia, fara colinde si alte balarii

pana atunci strange din dinti, schimba canalul la TV, pune mute, sau cumpara casti cu izolare fonica si asculta numai ce vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal sa simti asa. Eu de-asta nu mai am TV in camera laughing

| DeeyuAndrei a răspuns:

Stai calm că și eu ma simt exact așa, dar mai mult de Revelion laughing