| gabriel2004o a întrebat:

Am o nelămurire. De fiecare cand urmăresc un serial/film am tendința să imit unele personaje de acolo. De exemplu am vazut un un serial despre un ninja care era serios și mut iar dupa cateva zile de cand am vazut filmul am inceput sa ajung ca el(serios și mut). Ce se întâmplă cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Justme32 a răspuns:

Vrei să fii parte a acțiunii filmului nu doar observator, ceea ce e de înțeles având în vedere izolarea asta de prisos. Exprimă-te acum ai ocazia

| gabriel2004o explică (pentru Justme32):

Cum adică să mă exprim?

| Justme32 a răspuns (pentru gabriel2004o):

Adică să nu-ți pară rău că o faci pe ninja, ci fă asta în continuare dacă asta îți place

| gabriel2004o explică (pentru Justme32):

Păi după o sa zică lumea că sunt un ciudat

| Justme32 a răspuns (pentru gabriel2004o):

Oricum va zice lumea și din alt motiv neexistent

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu ai idee macar ce inseamna ninja? Cine erau "ninja"?

| JicaContra a răspuns (pentru Cosmin86):

Shinobi
dupa ce am vazut filmul asta m-am indragostit de Yukie Nakama

dar hai sa iti raspund la intrebare!
ninja = 1. ASASINI, 2. spioni

| Cosmin86 a răspuns (pentru JicaContra):

Stiu, asta voiam sa-i explic, ca el nu are cum sa "imite" un ninja laughing)

| JicaContra a răspuns:

I just want to be a Jedi
daca iti place un film si mai ales un personaj, EVIDENT ca ai vrea sa fii persoana respectiva, E ABSOLUT NATURAL

| JicaContra a răspuns:

Eram cu bere la bord cand am scris raspunsul
ce mai STIU eu despre ninja

1. se lovesc tot timpul pe tot corpul in afara de palme, ca sa aiba muschii si pielea ca o armura
2. practica ninjitsu, care e o colectie de arte martiale, inclusiv cu diverse arme

3. incep antrenamentul de la... 4 ani

cred ca o sa iti fie cam greu sa ajungi ninja, doar putin asaaaaa tongue

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

E ceva normal. Am citit un articol in care spunea ca noi oamenii in general aven tendinta de a imita sau sa ne comportam ca si persoana pe care am vazut-o si ne place de ea.
De exemplu mie mi s-a intamplat la fel: am cunoscut o persoana si dupa scurt timp am inceput sa vorbesc ca ea, sa ma comport ca ea, sa gesticulez etc.
Oricum, sfatul meu e sa nu te ingrijorezi deoarece dupa un timp (cateva zile) o sa iti revii si o sa fii ca inainte