| xyzfinish a întrebat:

Am o nelamurire: Stim cu totii ca dupa ce ai relatii intime dispar cosurile. Daca ar fi cineva care toata viata nu are nici o relatie sexuala, asta inseamna ca va avea mereu cosuri pe fata? Ecam naspa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Singura legatura intre acnee si relatiile intime e varsta.
Pentru ca apar cam la aceeasi varsta, oamenii s-au obisnuit sa le asocieze, desi legatura dintre ele nu exista.
La pubertate organismul experimenteaza o serie de modificari hormonale care conduc la dezvoltarea si maturizarea trasaturilor sexuale. Acneea este provocata de o alimentatie necorespunzatoare, de igiena deficitara in conditiile unui exces de sebum firesc schimbarilor si dezvoltarii de la pubertate.
Exista persoane care nu sunt atinse de acnee, indiferent daca si-au inceput sau nu viata sexuala, exista persoane casatorite care sufera ani intregi de acnee rebela.
Sunt doua lucruri fara legatura intre ele.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stim cu totii ca inceprea vietii sexuale NU influenteaza deloc cosurile. Numai cei mai ignoranti si needucati dintre noi pot fi pacaliti cu tampenia asta. asadar, intrebarea ta ori e pusa in bataie de joc, ori dovedeste o rusinoasa ignoranta.

| Zenithf a răspuns:

Cosurile nu au legatura cu relatiile sexuale, ci cu secretiile hormonale si cu alti factori, cum ar fi alimentatia. Se poate ca cineva sa aiba cosuri toata viata, desi se "f... in draci", sau altcineva sa nu aiba, sau sa aiba o perioada scurta in adolescenta, si sa-i treaca fara niciun contact sexual.

| Vix999 a răspuns (pentru Zenithf):

Subscriu. Ai zis-o exact cum as fi zis-o si eu happy

| AliGab a răspuns:

"Stim cu totii ca dupa ce ai relatii intime dispar cosurile" este foarte fals. Cunosc persoane care au patit exact invers happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zenithf merita toate aplauzele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Greşit!
Ştim cu toţii că este doar un mit fals asta că dacă îţi începi viaţa sexuală, îţi dispar coşurile!
Coşurile apar din cauza pubertăţii!
Te pup!

| 26Geo a răspuns:

Nup,cosurile apar la varsta pubertatii, tine pana pe la varsta de 20 de ani la unii.E o problema de hormoni, dar apoi nu prea mai ai probleme de genu, asta dupa o anumita varsta19-22 de ani.Bafta

| DaRaspund a răspuns:

Daca cineva nu ar avea relatii sexuale toata viata, ar avea probleme medicale si nevoie de tratament.

| beautifullie a răspuns:

Nu este adevarat. nu scap de cosuri dupa ce ai relatii intime, asta e un mit de tot rasul. la fel cum nu e adevarat ca te ingrasi/ slabesti. sexul nu este o pastila sa-ti modifice intreg metabolismul