| varcolitalitamare a întrebat:

Am o problema alaltaieri am avut premiere la scoala si apoi ne-a dat sa mancam chec,,fursecuri, prajituri, niste pateute mici si de baut suc.Eu am mancat o felie de chec o prajitura dar erau mici de tot am mancat jumatate din ea,am mancat un fursec si un pateut din ala, am baut un pahar mic de suc.A doua zi, adica ieri m-a durut burta toata ziua parca putin si capul.Am luat debridat de doua ori si apoi m-a mai lasat.Am iesit pe strada o jumatate de ora.Ieri am mancat unt pe paine prajita, paste, si chec si o bomboana.Cand m-am culcat nu ma mai durut. Cert este ca de dimineata, azi, iar a inceput stomacul.Nu ma doarev in partea dreapta sau in stanga, ma doare in jurul buricului.Acum am luat debridat, am mancat o felie de paine prajita, am baut trei-patru guri de ceai si am mancat ceva dintr-un covrig.Nu prea mi-e foame...Cand am facut mai de mult analize am avut geardia.In primavara am luat niste pastile naturiste si nu ma mai durut burta, ca ma durea de obicei mereu dimineata...O fi de la geardia sau de la serbare la ce am mancat, ce o fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu prea cred sa fie de la serbare.
E posibil sa fie de la geardia iar,sa fii aparut iar.
Trebuie sa-ti faci analize complete de sange,scaun,urina sa depistezi.
Era un medicament foarte bun pentru afectiunea asta,Tiberal,asa se numea, dar l-or scos de pe piata, nu mai fabrica, nu stiu daca mai e Vermex sau Zentel, foarte bune.
Te pup!

| Piratul10 a răspuns:

Din ce ai scris cred ca nu trebuie sa mai mananci doar puțin dulce si sa mananci mai mult mâncare si cel mai bine ar fi sa te consulte un doctor ca sa vezi exact ce ai, pentru ca nu poti sta așa.

| varcolitalitamare explică (pentru Piratul10):

Ms...Ma enerveaza faptul ca azi e sambata si si doctorul meu nu e...Deci trebuie sa merg la spital.

| Piratul10 a răspuns (pentru varcolitalitamare):

Da,păcat,eu ti-as zice sa mergi acum si sa nu aștepti pana luni.

| MineaIonutDaniel a răspuns:

Trebuie sa mergi la doctor sa vada ce se intampla si trebuie sa mananci
Pa, Pa

| Andrey758NX a răspuns:

Nu stiu cel mai bine este sa te duci la doctor

| AuraNatalya87 a răspuns:

Ieste de la geardie. Sa sti ie bine sa nu faci prea mult efort pana ce te duci din nou la un control!