| anonimi74739273827294 a întrebat:

Salut TPU,am o problemă, am mătreață si mâncărimi la nivelul scalpului, ce șampon ar trebui sa folosesc? Head&shoulders nu dă rezultate pentru mine, doar face mai rău

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste sampon cu NIZORAL pe care-l gasesti numai in farmacii (fiindca nizoralul este medicatie).
Ti-as recomanda totusi sa mergi la un dermatolog pentru consult si tratament adecavat, fiindca poti avea o DERAMATITA SEBOREICA urata, atata vreme cat ai si mancarimi si matreata.

| Nelucojoc a răspuns:

Incearca o vizita la un dermatolog, pe net toata lumea e experta...

| DoctorOtker22 a răspuns:

Https://makeup.ro/......uct/10727/ ( șamponul asta e foarte bun )