| MMORPG a întrebat:

am o problema c-am grava o.o CUM POT SA NU MA MAI GANDESC LA MANCANRE? deci eu mananc c-am 4 mese pe zi (dimineata pe la 10-11) dupa pe la 13:00 dupa la 19:30 iar in final la 23:00 sau 22:30) as vrea sa slabesc am 1.70 si 68 de kg as vrea sa dau 8 - 10 kg pana incepe scoala (ps:sunt baiat) si va rog sa nu imi recomandati medicamente minune sau sa mananc nu stiu ce (scuzati-mi modul de exprimare) aproape am ajuns disperat! Si apropo credeti ca ar m-ar ajuta sa slabesc programul acesta: 2 mese pe zi( fara paine, carne, sucuri acidulate, dulciuri si fast food) sa mananc multe fructe/legume si sa fac 30 de minute de alergare seara)?, daca aveti ideei mai bune puteti sa imi lasati raspunsuri, multumesc! ce-a mai eficienta si sigura metoda primeste fundawinking! multumesc inca odata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Nu renunta la numarul de mese cu care esti obisnuit. Mananca consistent la micul dejun si inlocuieste masa de la orele 22-23:00 cu un ceai de fructe. Neindulcit. Iar la jumatatea intervalului dintre 2 mese, bea cate un pahar mare cu apa.

... iar alergarea fa-o dimineata, inainte de micul dejun. Daca alergi seara, o sa-ti fie imposibil sa te limitezi la un ceai la ora 22:00-23:00. Si aceasta nu e o ora potrivita sa dai atacul la frigider!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Sport, mult sport... si nu asa multa mancare.

| laure_3087 a răspuns:

Redu numarul meselor la 3 mese pe zi aceste fiind dim., la pranz si seara aproape de 7. Ar trebuii sa mananci cat mai multe salate, mancare gatita, mai putina paine, dulciuri si sucuri in numar mic sau deloc. Joaca fotball sau du-te la alergat prin parc, cum am mai spus nu manca dupa ora 7 si bea apa multa cel putin 2 l pe zi. La mancare nu te mai poti gandii facanduti scarba singur sau te gandeste ca nu te mai plac fetele gras.

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Pai ce sa zic nu trebuie sa mananci numai de 2 ori pe zi trebuie sa ai mult mese pe zi dar sa nu mananci cat un purcelus trebuie sa mananci cate putin trebuie sa eviti (prajelile, painea doar o data sau de 2 ori pe saptamana cate putin,dulciurile,fast-food si sucuri), in schimb trebuie sa mananci carne alba pe gratar peste pe gratar, foarte multa apa, fructe, legume, si sport dimineata nu te trezi la pranzlaughing)) cand te trezesti cam pe la ora 9 du-te si alearga jum de ora sau du-te la sala daca a ocazia, si seara alearga iar si nu trandavi tastand la pc pe TPU laughing) sUCCES si astept Funda acum in 5 min laughing bye