| Anonim2003000 a întrebat:

AM O PROBLEMA!
Cred că am adormit strâmb și mă doare gatul. Când stau drept sau daca il îndoi in partea dreapta n-am nimic, dar dacă îl întorc în stânga mă doare destul de tare. E o durere suportabila dar totuși ce as putea face?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UtilityHelper a răspuns:

Ah,am avut si eu problema asta. Nu-ti face griji, o sa treaca de la sine. Sfatul meu ar fi se masezi usor zona dureroasa. Poti incerca si un unguent.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa un pic de gimnastica si trece in cateva minute.
Capul aplecat in stanga-dreapta de cateva ori, apoi fata-spate, urmat de rasucire intr-un sens si apoi sens invers.
Repeti cateva minute, pana trece amorteala si durere cu totul.
Atentie, sa nu-ti pierzi echilibrul si sa cazi! Cel mai bine daca stai sezand in timpul exercitiilor.

| Anonim2003000 explică (pentru Bula):

Mersi! Chiar acum mă apuc.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Stai linistit ca trece, pana maine nu o sa mai ai nimic laughing)

| Rentea_Laurentiu_2000 a răspuns:

Daca ai puterea calului crema sau daca nu va trece