| Mafiotu007 a întrebat:

Am o problema cu cearcanele.Cand ma trezesc dimineata, am cearcane pana pe la 14. Dupa 14, tot le am dar mai putin. Vreau sa imi spuneti cauza cearcanelor si cum sa le tratez si cam cat ar dura tratarea lor.Stau cam 4 ore la calculator dar daca din cauza asta am cearcanele pot sa reduc pana la 1 ora 2.Multumesc anticipat si

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa stai mai putin la calculator, in special inainte de culcare, sa nu mai stai pe telefon in intuneric inainte sa dormi. Bea minim 2L de apa zilnic. Si totodata, pune niste cuburi de gheata la frigider si dimineata daca ai timp, maseaza-ti circular pielea din jurul ochiului cu unul (la ambii ochi, schimbi cand nu mai rezisti) pana se topeste cubul la caldura pielii.

| LostSoulInGalaxy a răspuns:

Lipsa somnului si, cum spui si tu statul la calculator...Am gasit un articol si sper sa te ajute :)
http://www.romedic.ro/cearcane-0P13458