| Sosuletz19271 a întrebat:

Am o problema daca pot zice asa. De o perioada de timp a inceput sa nu mai imi placa unele chestii. Ma refer la alimente. De exemplu pana acum 1 luna iubeam sa mananc carne pe gratar. In urma cu 2 saptamani am inceput sa nu mai am asa mare pofta de mancare. Eram activ, glumeam, radeam, puteam bea apa, suc, lapte etc. Asa ca am incercat sa mananc ceva mai usor (salata). Ei bine... nu a functionat. Am inceput sa ma ingrijorez pentru ca aveam momente cand puteam manca, alte momente cand nu puteam. Pot spune ca venirea postului de Pasti a fost o minune. Am facut sa zic un refresh... post negru 30 de ore. Apoi m-am simtit mult mai bine. Acum sunt mai ok dar mai am din cand in cand momente de genul. Am consultat un doctor. Acesta nu a gasit nimic in neregula la mine. De la ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Meniul trebuie variat, cat mai mult.
Cu un secol inainte, in Ardeal a fost o regula (nescrisa) de alimentatie, pe care o consider ca si acum este potrivita: intr-o saptamana, 2 zile se mananca carne rosie, 2 zile carne alba (de pasare), 2 zile peste, iar a saptea zi nu se mananca carne (se tine post).
Bunicii mei au spus ca, in aceea vreme putini au avut probleme cu stomacul, ficatul, fiara etc.

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ti se mai acreste de unele... e ceva normal.

| Sofer a răspuns:

Corpul tău are nevoie de repaus. Se fac anumite schimbari enzimatice, celulare si hormonale in corpul tau, care îți cer alt tip de hrana. Nimic de ingrijorat. Sunt oameni care devin brusc vegetarieni pentru cativa ani, si apoi isi revin la normal. Motivul e acelasi.

| Digikey a răspuns:

De unde sa stim cata mancare ai bagat in tine, ce varsta ai si cate kg.
Tu traiesti ca sa mananci, ar trebui sa fie invers.
Pana si username-ul este de mancat la tine.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Probabil ai depresie. Statul in casa atata timp si a spus cuvantul.