| AnonimDedicat a întrebat:

Salut TPU, am o problema de cateva luni la ambii ochi, vad pete transparente si niste viermisori transparenti ceva de genul, din cate am vazut pe net sunt miodezopsii seamana destul de tare cu ce am eu, azi am fost la medicul oftalmolog la spitalul de la stat si mi-a spus ca nu am nimic si sa merg sa fac analizele de sange, are sens? Ma gandesc sa merg la oftalmolog in particular sau poate chiar nu am nimic si imi fac griji degeaba dar petele alea nu par in regula, din cate am inteles pot fi simptome a dezlipirii retinei, la spital m-a pus sa citesc literele alea de la indepartare, a fost tot bine s-a uitat in ochii mei 30 de secunde si gata, acum vreau si eu niste pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stau si ma intreb cum vezi acele pete si viermisori daca sunt transparenti. Mai incearca si la alt medic oftalmolog.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cum a zis medicul oftalmolog fa ti analizele de sange degeaba mergi la 100 de medici oftalomologi poate problema este in alta parte si după ce faci analiza de sange medicul vede rezultatul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mergi la un medic...

| cristimihailov a răspuns:

Boss, du-te bre la un oftalmolog adevarat.

Nu te mai agita cu Dr. Google.

| Lukasssz a răspuns:

Mergi la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nimic

| DascaluIoan a răspuns:

Nu e de joacă, mai du-te la un medic, măcar să fii sigur că nu ai nimic.