| DarthNiger a întrebat:

Salut tpu...am o problema...de cateva zile simt ca am piciorul umflat cand merg mai exact piciorul drept, simt umflat sub genunchi si parca ma "tine" cand merg nu am cazut si nici nu ma doare, doar ca atunci cand il tin drept simt ca ma tine ceva si il simt putin umflat, am mai avut problema asta dar mi-a trecut iar acum iar mi-a revenit poate sa stie cineva ce am patit la picior? PS:tin sa mentionez ca atunci cand stau in pat intins il simt normal, doar atunci cand merg simt asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Poate fi lipsa de conditie fizica sau o pozitie gresita.

6 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu mancati prea multa carne care contin multe proteine si colesterol rau, ceea ce inseamna ca aveti GUTA! Procurati de la farmacie un plic de 60 de grame de sulfat de magneziu(sare amara) si dizolvati continutul intr-o sticla de 1 litru de apa rece si agitati bine pana la dizolvarea completa a continutului! Apoi imbibati cu aceasta solutie cu o carpa curata si aplicati o compresa in jurul genunchiului (mai jos) si incercati sa va odihniti pe pat!

| Harley18 a răspuns:

Poate te-ai mai ingrasat sau ai stat mult in picioare/ai calcat stramb.
Pe mine ma ajuta foarte mult apa, daca bei multa apa intr-o zi nu te vor mai durea picioarele.

| DarthNiger explică (pentru Harley18):

Nu ma doare, pur si simplu simt ca ma tine ceva la ''stinghia'' piciorului cand merg si cand il tin drept, dar cand il tin strans si incep din nou sa merg nu mai simt nimic

| DarthNiger explică (pentru Harley18):

Am si cateva vergeturi move la piciori fiindca m-am ingrasat, insa nu cred ca asta e problema

| DarthNiger explică (pentru untu):

Da ai dreptate, tocmai am facut ceva sport azi si am vazut ca nu mai am probleme cu piciorul!

| Harley18 a răspuns (pentru DarthNiger):

Ma bucur ca ti-am fost de ajutor! happy

| untu a răspuns (pentru DarthNiger):

Poate fi lipsa de conditie fizica sau o pozitie gresita.