| kitra97 a întrebat:

Am o problema de ceva timp cu hemoroizii externi. Problema este ca eu muncesc intr-un domeniu unde sunt zile cand depun mai mult efort fizic si problema este ca in acele zile tot iese ceva in zona anusului ca o besicuța, m-am uitat putin pe net si am vazut ca sunt hemoroizi. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau niste remedii. Mi-ar fi de mare ajutor. Multumesc mult
Ps. si acum am fiindca am fost la scaun si s-a facut iarasi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca anusol dupa reteta din prospect te dai cu ea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor.

| alina2k18 a răspuns:

Du-te la un medic.

| Bizon95 a răspuns:

Mergi la doctor NUMAI ASA II TRATEZI, altfel doar ameliorezi si or sa reapara

eu am luat Hemo Treat si a fost foarte bun (dar aveam numai niste usturimi din cauza ca am avut diaree si m-am sters la fund de 10 ori in cateva ore)

in rest ce te mai ajuta: hartie igenica umeda sau servetele umede pentru bebelusi in loc de hartie igenica normala, si chiar diper pentru adulti cand esti la servici

| Goete a răspuns:

Tata are hemoroizi si stou ca foloseste hartii umede.de bebelusi cand se sterge lanfund, ca am ras de el cand le-am vazut si mi-a spus ca el le foloseste, dar apoi mi-a spus ca are hemoroizi si de cand se sterge bine cu ele, nu are probleme adica nu il doare

| Sonia822 a răspuns:

Supozitoare naturiste de la Aur Derm, sunt 2 feluri. Sai Carpizin, Tatazin, Carpicon S, Tuiazin, toate au cam aceeasi reteta de baza, difera 1-2 ingrediente. Intrati pe google imagini, scrieti ``supozitoare hemoroizi Carpicon S`` si vedeti cum arata si ce contine. Exterior ajuta foarte mult crema Hemorzon de la farmacie, iar pentru a ajunge in profunzimea matelor trebuie sa beti ceai de pelin happy E rau la gust, e amar, dar vindeca.