| CatalinPTM a întrebat:

am o problema.De ceva timp orice muschi atunci cand il incordez tremura.Pur si simplu tremura.Sa va dau un exemplu.De exemplu fac flexii pentru biceps din aplecat.Cand ridic gantera imi tremura mana in timp ce o ridic, mai grav este ca mana tremura mai tare atunci cand cobor gantera.Alt exemplu ar fi la flotari la paralele, imi tremura ambele maini atunci cand efectuez exercitiul.Un exemplu mai practic, daca tin ceva greu intr-o mana, gen o vas cu apa greu, imi tremura mana sau cateodata stau intins complet pe pat si atunci cand ridic doar capul imi tremura burta si spatele. Sper ca ati inteles.Deci orice muschi cand il incordez, tremura.
Mentionez ca din toamna ma apuc serios de sala.Am facut pana acum acasa dar nu pot sa o tin cu sticle si cu improvizatii. happy
Funda! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Fa un set complet de analize de sange, probabil sa ai carente de vitamine/minerale, la care s-a adaugat efortul depus.

| giony54 a răspuns:

Ai fortat prea brusc muschii si mai este posibil si o lipsa de minerale precum magneziul.Fortand corpul el consuma mai multe vitamine si minerale decat normal si decat poate sa ia din alimente. Daca vrei sa faci sala trebuie sa te alimentezi bine si sanatos si daca este cazul sa ei suplimente alimentare.

| CreEppY a răspuns:

Am intalnit si eu problema asta, te-ai fortat prea mult. Fa o pauza si ar trebui sa treaca, sau cel putin asa a fost la mine...

| highqualitygraff a răspuns:

Incearca sa iei totul de la inceput, incepe cu greutati foarte mici. Hraneste-te mai bine.
Am avut si eu problema asta, si am facut tot ce am zis mai sus. Pace