| Petreeee007 a întrebat:

Salut TPU! Am o problemă de mult timp, îmi e foame merg să mănânc și de fiecare dată îmi vine să vomit. Mănânc foarte puțin și nu știu ce să fac pentru că vreau să mă și îngraș până la vară în același timp. Dimineața nu pot mânca deloc după masă foarte puțin și seara la fel,doar dacă mă forțez eu să mănânc atunci pot, doar că mi vine greață instant și mă opresc din mancat ca sa nu vomit ce mâncasem până atunci. Vreau niște sfaturi de la persoane care au experimentat sau care au cunoștințe mai amănunțite. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa te consulte, este atît de simplu, dar lenea ta e mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi de urgenta la mediculd e familie sa-ti faci analize medicale, ca nu-i nromal sa ai senzatie de foame si de voma totodata.
Ceva este destul de grav, cu ficatul sau stomacul tau.