| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema destul de delicata, pe mama mea o doare aproape zilnic capul.
Ea lucreaza intr-un loc cu aer conditionat, ea acum 2ani a fost diagnosticata cu sindromul vertiginos.
Daca bea cafea ii trece durerea de cap, de obicei ia un agocalmin.
O mai doare si ceafa.
Poate fi spondiloza cervicala?
Va rog fara medic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Lasă tu diagnosticele online și ia-ți mama de mână și mergeți la medic

| Anon31241212 a răspuns:

E din cauza aerului conditionat. O trage curentul la urechi si automat ii cauzeaza senzatia de vertij. Urechea are dublu rol. Nu doar pentru auz, ci si pentru echilibru. Automat cand te simti ametit, simti ca iti pierzi echilibrul si te doare capul rau. Sfatul meu ar fi sa isi schimbe jobul... sa nu se nenoroceasca cu pastile. Multa sanatate!

| Caba_Ciprian_2000 a răspuns:

Doar medicul poate sa afle cauza