| Tătar_George_1994 a întrebat:

Am o problema. Ieri m-am lovit la degetul mic de la piciorul stang in usa. A durut foarte tare pe moment. Dimineata s-a umflat dar tin sa mentionez ca nu s-a invinetit deloc. Am avut antrenament in parc cu echipa, si ne-a pus sa alergam, am alergat fara nici o problema. Nu ma doare cand umblu dar in schimb ma doare cand il indoiesc. Mentionez din nou ca degetul s-a umflat dar nu s-a invinetit. E posibil ca degetul sa fie rupt daca nu e vanat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Linisteste-te nu este rupt. Daca era rupt nu mai puteai sa te incalti sau sa mergi. Pune comprese cu apa rece cam la 3-4 ore si unge-te cu un unguent antiinflamator. Daca se inrautateste stare lui te duci la medic.Ai grija este degetul tau si ai nevoie de el!

2 răspunsuri:
| BombonikThaa a răspuns:

Asta ar fi posibil!