| Skyfest a întrebat:

Salut TPU
Am o problema,nu chiar mare dar as vrea sa va o spun repede si voua.
Azi am fost la un parc de trambuline,si am facut cateva front flipuri si backflipuri,la perfectie desigur,dar la ulitmul backflip am cazut in cap.
Mi-a pocnit gatul,nimic grav,dar dupa ce am plecat acasa,cand mergeam ma durea spatele,cand stau pe scaun sau pe loc nu ma doare, dar daca alerg, sau imi indoi spatele ma doare un pic.
Intrebarea mea este cat o sa ma doara, pentru ca logic ma doare din cauza ca am cazut in cap.Pur si simplu vreau sa stiu cand o sa-mi treaca.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| docy a răspuns:

Pai, atunci cand ai cazut in cap, nu cred ca ai simtit vreo durere instant in acel moment, deoarece muschiul gatului era incalzit, si a inceput sa te doara pe parcurs.
Asta e din cauza ca s-a intins putin muschii de la gat, o sa te doara maxim 2-3 zile, stai linistit nu e nimic grav, ma ocup cu Jodo de 4 ani si mi se intampla des.

Daca e sa te doara mai mult timp ( Peste 5 zile, iti recomand sa te adresezi la medic.)

| Skyfest explică (pentru docy):

Multumesc,mi-a trecut deja, se pare ca nu sau mutat inelele cum spunea utilizatorul de mai jos.
O Zi buna happy

3 răspunsuri:
| Cutezătorul4k a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la doctor si sa ii soui cu exactitate ce s-a intamplat, nu de alta dar sa nu se agraveze sau ceva

| ElenaIulia210 a răspuns:

Bună! Ai zis mai sus că te doare și puțin spatele.Te doare spatele pentru că ti-ai mutat inelele coloanei.Nu este foarte foarte grav, dar trebuie să mergi la medic ca să-ți tragă inelele la loc.Am pățit-o și eu, crede-mă nu te doare! Inelele se mută foarte usor, tie ti s-au mutat din cauza impactului prea mare! Să te faci bine?